Kiedy warto pomyśleć o wdrożeniu e-learningu w firmie?

Czy Twoja firma rozważa wdrożenie e-learningu dla pracowników? A może dopiero zastanawiasz się, czy to narzędzie przekazywania wiedzy sprawdzi się w Waszym przypadku? Aby znaleźć właściwą odpowiedź, warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

1. Czy firma ma rozproszoną strukturę?

Jeśli tak, to masz już pierwszy powód, by korzystać z e-learningu. Gdy pracownicy znajdują się w różnych lokalizacjach, szkolenia tradycyjne są prawdziwym wyzwaniem logistycznym. E-learning to narzędzie, za pomocą którego można przekazać wiedzę nieograniczonej liczbie pracowników w tym samym czasie.

2. Ilu pracowników zatrudnia firma?

Wdrożenie e-learningu jest opłacalne w firmach, które zatrudniają od kilkudziesięciu pracowników wzwyż. Im więcej osób korzysta z platformy i kursów e-learningowych, tym niższe są koszty szkoleń w przeliczeniu na osobę – opłata za tworzenie kursów i utrzymanie platformy jest stała, niezależnie od liczby użytkowników.

3. Jak duża jest rotacja wśród pracowników?

E-learning pozwala zmniejszyć koszty wdrażania nowych pracowników. Jest to szczególnie widoczne w firmach, w których często prowadzi się rekrutacje. Raz przygotowane kursy wdrożeniowe mogą być wykorzystywane wielokrotnie, a nowy pracownik szkoli się sam, bez konieczności angażowania w proces trenera czy menedżera.

4. Czy w ofercie firmy często pojawiają się nowe produkty?

Jeśli firma działa w branży detalicznej, nowe serie i kolekcje produktów są wdrażane nawet kilka razy w roku. Za pomocą e-learningu można szybko przekazać pracownikom sklepów wiedzę o nowej ofercie, tak aby z wyprzedzeniem przygotować ich do sprzedaży.

5. Ile średnio trwa proces wdrożenia nowej wiedzy przez trenerów wewnętrznych?

Zbyt długo i jest zbyt kosztowny? Szkolenia za pomocą e-learningu pozwalają skrócić wdrażanie wiedzy do nawet kilku dni. Zamiast wydawać pieniądze na podróże służbowe trenerów, lepiej wykorzystać ich kompetencje do tworzenia wartościowych materiałów merytorycznych do kursów e-learningowych.

6. Czy pracownicy mają czas na branie udziału w wyjazdowych szkoleniach?

Dzięki e-learningowi firma nie ponosi kosztów związanych z nieobecnością pracownika na stanowisku pracy. Wiedzę, którą przekazuje się na szkoleniu stacjonarnym w ciągu jednego lub dwóch dni, można przekazać za pomocą dwugodzinnego szkolenia e-learningowego.

7. Czy firma ma nieograniczony budżet na szkolenia?

Nie? Dzięki e-learningowi nie musisz rezygnować ze szkolenia pracowników, nawet gdy budżet szkoleniowy jest niewielki. Cena kursu e-learningowego dla dowolnej liczby osób, dostępnego bezterminowo, jest zbliżona do ceny szkolenia tradycyjnego, w którym może brać udział nie więcej niż kilkunastu uczestników.

Wiesz już, że e-learning to odpowiedź na potrzeby Twojej firmy?

Zapraszamy do kontaktu. Chętnie przedstawimy ofertę wdrożenia e-learningu dla pracowników.

  Imię i nazwisko (wymagane)   

  Adres email (wymagane)   

  Nazwa firmy (wymagane)

  Wiadomość (wymagane)    Wyrażam zgodę    Nie wyrażam zgody   na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu, przez Learn Up sp. z o.o. w celu odpowiedzi na moje zgłoszenie złożone za pośrednictwem formularza.

    Wyrażam zgodę    Nie wyrażam zgody   na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu, przez Learn Up sp. z o.o. w celu przekazywania mi informacji handlowych, marketingu, promocji i reklamy usług i produktów własnych Learn Up sp. z o.o. lub usług i produktów podmiotów trzecich (współpracowników Learn Up sp. z o.o.).

    Wyrażam zgodę    Nie wyrażam zgody   na otrzymywanie od Learn Up sp. z o.o. za pomocą środków komunikacji elektronicznej (np. za pośrednictwem poczty elektronicznej), informacji handlowych w rozumieniu przepisu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j.: Dz.U. 2017, poz. 1219 ze zm.).

  BACK