E-learning: co to jest?

E-learning to nowoczesna forma przekazywania wiedzy z wykorzystaniem komputera lub urządzeń mobilnych i Internetu. Taka edukacja na odległość może odbywać się na dwa sposoby:

Asynchroniczny

Gdy e-learning jest udostępniany na platformie, a użytkownik może korzystać z niego w dowolnym czasie, we własnym tempie.

Synchroniczny

Gdy wszyscy użytkownicy uczestniczą w szkoleniu w tym samym czasie, korzystając z narzędzi online. Taka nauka może odbywać się w formie webinarów, czatów z trenerem, spotkań w wirtualnych salach szkoleniowych.

Co jest potrzebne, aby e-learning mógł funkcjonować w firmie?

Platforma e-learningowa (LMS - Learning Management System)

Narzędzie działające podobnie do strony internetowej, na którym zamieszczany jest content e-learningowy (kursy i inne formy). Platforma umożliwia dodawanie treści, analizę wyników szkoleń, zarządzanie grupami użytkowników. Jest dostępna online, bez konieczności instalacji.

Poznaj platformę Learn Up
Platformy
Kursy

Kursy i inne formy e-learningowe

Czyli narzędzia online, za pomocą których przekazuje się wiedzę. Podstawową formą są kursy e-learningowe, zawierające informacje w formie interaktywnych slajdów. E-learning to także gry, kursy fabularne, animacje, filmy video, infografiki. Poszczególne formy e-learningu można ze sobą łączyć, aby zwiększyć efektywność przekazu. Treści e-learningowe są udostępniane użytkownikom na platformach.

Sprawdź naszą ofertę tworzenia e-learningu
BACK