Learn Up ponownie partnerem w projekcie edukacyjno-kulturalnym

Tym razem projekt dotyczy filmu i nosi nazwę: „Edustrada – filmowa galeria edukacyjna”. Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Multikulti i dofinansowany z budżetu Miasta Poznania. Przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży w wieku 12-18 lat z terenu Poznania.

Organizatorzy pragną promować wśród uczniów zainteresowanie sztuką filmową i przybliżyć imtematykę tworzenia filmów krótkometrażowych. Uczestnicy projektu będą mieli okazję zapoznać się z historią filmu i techniką ich wykonania poprzez interaktywne kursy e-learningowe przygotowane przez profesjonalistów.

Ważnym celem projektu jest aktywizacja internetowa uczestników – młodzież korzysta z Internetu często dla rozrywki czy komunikacji – tutaj będzie on wykorzystywany w celach edukacji jak również aktywizacji i inicjowaniu kreatywności i twórczości uczestników. Zdaniem Tomasza Hoffmanna prezesa Learn Up świat nowoczesnych technologii jest dla współczesnych dzieci i młodzieży, tzw. digital natives, środowiskiem zupełnie naturalnym. Bez problemu, w sposób intuicyjny, potrafią one posługiwać się i korzystać z całego bogactwa nowych mediów i osiągnięć techniki. Rzadko mają jednak okazję czynić to przede wszystkim w sposób twórczy. Projekt to szansa kreatywnego wykorzystania najnowszych technologii

Projekt ma być także inspiracją do tworzenia własnych filmów krótkometrażowych, ma też stworzyć możliwość cyklicznego spotkania z ekspertami na łączach internetowych oraz uzyskania informacji na temat własnej twórczości.

W ramach projektu organizowany jest konkurs filmowy „E-MOTIONAL POZNAŃ”, który będzie trwał do 07.12.2012 r. Do wygrania: udział w profesjonalnych dwudniowych warsztatach filmowych oraz nagrody rzeczowe.

Więcej informacji www.edustrada.com

BACK